Sosyal Medya

63Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Seslichat

Chat yapmak özellikle gençler arasında oldukça populerdir. Sıkıcı zamanı bir nebze hafifletmek, yeni arkadaşlıklar edinmek, farklı kültürlerden bir arkadaş tanımak, belki de evlenecek eş adayı bulmak gençlerin chat yapmaktaki başlıca amaçlarındandır. 

Şimdiye kadar internette yazılı chat kültürü üzerine odaklanıldı. Oysaki sesli chat kültürü karşımızdaki kişiyi daha rahat tanımamıza olanak sağlar. Sesli chat yaparken, kişinin ses tınısı, şivesi, konuşmalar sırasında gösterdiği heyecan veya soğukluğun sese yansıması sayesinde karşımızdaki kişiyi daha rahatlıkla algılayabiliriz. Şivesiyle konuşan birinin kendi yöremizden olduğunu rahatlıkla fark ederiz; ortak paydalar bulmak adına çabucak hareket olanağı yakalarız. Ayrıca pek çok kişi, yazı dilinde kendini ifade etmekte zorlanmaktadır. Oysa aynı kişi konuşma sırasında kendini oldukça rahat ifade eder. 

Sohbet Etmek İnsancıl Bir İhtiyaçtır

Günümüz iş dünyası o kadar sıkı kurallarla hareket etmektedir ki, aynı ofiste çalışan insanlara bile sohbet etme olanağı tanınmamaktadır. Oysa sohbet etme, insani bir ihtiyaçtır. Aynı ortamda çalışan insanların sohbet etmemesi birbirlerini tanıyamamasına sebebiyet verir. Özellikle büyükşehirlerde insanların zamanının 3-4 saatlik bir kısmı yolda geçmektedir. Bu nedenledir ki insanlar sohbet olanağı yakalayamıyor, bunalıyor. İşte sesli chat sitemiz bu noktada rahatlatıcı bir olanak olarak devreye girmektedir. Bunalan, konuşmak ihtiyacı içindeki insanlar internet ortamında konuşarak rahatlamaktadır.

Yazar : uzmanpanel
05 Ağu Çar 03:22
365 Görüntüleme

Etiketler: seslichat ,


Gönder

Popüler Yorumlar