Sosyal Medya

63Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Sanal Sohbet Dürüst Olur Mu?

            Genellikle sanal sohbet denince daha önceden birbirini hiç tanımayan veya sadece sanal ortamda tanıyan kişilerin yapmış oldukları söyleşi veya yazışma akla gelir. Sanal bir ortamda yapılacak olan sohbetin dürüstlüğü tamamen karşılıklı sohbet eden kişilere bağlıdır. Sanal ortamda birbirini hiç tanımayanlar genellikle kendi özel bilgileriyle ilgili doğru bilgi vermekten kaçınırlar. Şayet sanal sohbet eden kişiler kendi özel bilgilerini içermeyen bir konuda sohbet ediyorlarsa bu durumda sanal sohbetin dürüst olma yüzdesinin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Sanal Sohbete Neden İhtiyaç Duyulur?

            Günümüzde insanların daha fazla teknoloji bağımlısı oldukları ve birçok işi internet üzerinden kolayca yapabildikleri yadsınamaz bir gerçektir. Bu alışkanlık insanları gerçek sosyal ortamlardan uzaklaştırırken daha çok sanal ortama çekmektedir. Bu durum arkadaş edinme ve sohbet etme gibi sosyal ihtiyaçların da sanal ortamda karşılanması sonucunu doğurmaktadır. İnternet ve teknoloji bağımlılığının bir sonucu olarak sanal sohbetler ve sanal arkadaşlıklar da hızla yaygınlaşmaktadır.

Sanal Sohbetler Sürdürülebilir Mi?

            Sanal ortamda başlayan ve zamanla gerçek dostluklara dönüşen hatta evlilikle bile sonuçlanan pek çok örnekle karşılaşmak mümkündür. Burada asıl önemli olan sanal sohbete başlanıldığı andan itibaren kişilerin karşılıklı olarak dürüst olmalıdır. Sanal sohbet ettiği şahısla bu ilişkisini sürdürmek isteyenlerin en çok dikkat etmeleri gereken şeyde budur. 

Sanal Sohbetler Kişiler Açısından Zararlı Olabilir Mi?

            Sanal sohbette karşısındakine çok güvenen ve ona karşı son derece dürüst davranan kişiler bazen çok ciddi hayal kırıklığı ve travmalar yaşayabilir. Yine günümüzde bu durumda olan pek çok örneğe de rastlamak mümkündür. Böyle durumlarda vakit geçirmeden profesyonel bir desteğe başvurmak en doğru hareket olacaktır.

Yazar : uzmanpanel
05 Ağu Çar 03:35
308 Görüntüleme

Etiketler: sanalsohbet ,


Gönder

Popüler Yorumlar